Antykoncepcja online – jak uzyskać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Antykoncepcja jest ważna dla każdej kobiety, która nie chce mieć dziecka. Istnieje wiele metod zapobiegania zajściu w ciąże między innymi tabletki czy plastry antykoncepcyjne. Są one przeważnie dostępne po otrzymaniu recepty od lekarza z wyjątkiem prezerwatyw. W tym artykule dowiesz się jak uzyskać receptę na antykoncepcję.

Antykoncepcję można zdobyć za pomocą kilku metod. Pierwsza z nich i najbardziej popularna to wizyta u lekarza. Tak na prawdę każdy lekarz może wypisać receptę na przykład lekarz rodzinny. Choć często można spotkać się z odmową ze względu na brak możliwości zbadania pacjentki pod kątem ciąży, dlatego warto poprosić swojego ginekologa o wystawienie zaświadczenia o otrzymywaniu antykoncepcji wraz z badaniami laboratoryjnymi. Mając takie dokumenty nie powinno być problemu z dostaniem recepty nawet u internisty. W przypadku, gdy nasz ginekolog nie ma czasu nas przyjąć bądź inny lekarz odmówił nam wystawienia recepty możemy udać się do szpitala na izbę przyjęć. Jest to druga metoda, której też nie można być w 100% pewnym, ponieważ może również zakończyć się fiaskiem. Przyjęcie pacjentki, która chce otrzymać antykoncepcję zależne jest od wewnętrznych ustaleń szpitala. Poza tym szpital może za taką wizytę żądać nawet 100 złotych w ramach prywatnego przyjęcia, bo sytuacja nie zagraża zdrowiu i życiu kobiety.

Antykoncepcja online – prosta trzecia metoda

Trzecią metodą na zdobycie antykoncepcji jest skorzystanie z konsultacji online. To bardzo szybki i bezpieczny sposób na dostanie recepty. Bez czekania w kolejce, szukania terminu wizyty u ginekologa czy przekonywania innego specjalistę do wypisania środka antykoncepcyjnego. Jak to działa? Nie ma tutaj niczego skomplikowanego. Wystarczy zamówić taką konsultacje płacąc od 60 złotych do 120 w zależności od strony internetowej z której się korzysta. Następnie wypełnia się formularz, w którym odpowiada się na pytania dotyczące stanu zdrowia i podaje dane osobowe albo przeprowadza chat-rozmowę z lekarzem. Po dokonaniu płatności otrzymuje się receptę w formie elektronicznej na e-mail bądź podany numer telefonu. Teraz wystarczy udać się do najbliższej apteki, która realizuje e-recepty i podać pesel oraz cztero-cyfrowy kod.

Czy antykoncepcja online jest bezpieczna?

W 100% jeśli korzystasz z portalu, który jest przychodnią zarejestrowaną w oddziałach zajmujących się świadczeniem usług medycznych. Warto zaznaczyć, że antykoncepcja online w dobie koronawirusa jest lepszym rozwiązaniem ze względu na uniknięcie kontaktu z dużą liczbą osób w zamkniętych pomieszczeniach takich jak poczekalnia czy korytarze w placówce.