Aktywność fizyczna po porodzie

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Aktywność fizyczna po porodzie jest potrzebna, jednak należy zacząć ją z rozsądkiem oraz w odpowiednim czasie. Organizm przeszedł bowiem przez wielki wysiłek związany z porodem i musi się nieco zregenerować. Wrócenie do formy sprzed ciąży nie jest jednak niemożliwe.

Bez forsowania

Na pierwszy ruch można pozwolić sobie już kilka dni po powrocie do domu, jednak nie decyduj się od razu na intensywne, obciążające organizm ćwiczenia tylko zacznij od czegoś spokojnego. Dobrym pomysłem są wobec tego spacery albo nording walking. Wszystko to, jeżeli oczywiście czujesz się na siłach. Nie rób niczego, co w jakikolwiek sprawia, że czujesz dyskomfort lub spadek Twojego samopoczucia.

Daj też sobie czas na cieszenie się macierzyństwem i bycie przy swoim maluszku. Zamiast skupiać się na jak najszybszym powrotem na siłownię, bądź fitness, przeczekaj w spokoju czas połogu, a jeśli nadal nie czujesz się pewnie, zapytaj o radę swojego lekarza prowadzącego. On najlepiej doradzi Ci, kiedy będzie najlepszy moment na powrót do ćwiczeń.

Aktywność fizyczna, czyli basen

Dobrym rozwiązaniem, zarówno w czasie ciąży, jak i po jest basen. Możesz sobie jednak na niego pozwolić, dopiero gdy zagoi się rana na kroczu lub ta po cięciu cesarskim. Wówczas pływanie pozwoli Ci zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ angażuje do ruchu wszystkie partie ciała. Świetnie sprawdzi się również aqua aerobic, maszerowanie w wodzie czy krążenie ramion. Wszystko jednak na miarę możliwości, ale co jeśli woda nie jest Twoim żywiołem?

Nie spuszczając dziecka z oka

Zawsze możesz też zdecydować się na ćwiczenia z Twoim maluchem. W ten sposób nie będziesz spuszczać go z oka, a przy okazji uda Ci się o siebie zadbać. Wybierz się więc na fitness i zapytaj o zajęcia przygotowane specjalnie dla młodych mam z dziećmi. Z reguły opierają się one na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, a niektóre polegają na trenowaniu razem z maluchem. Oprócz tego zajęcia oferują też masaż dziecka, żeby wspomóc jego rozwój. Kolejny plus to fakt, że wyjdziesz z domu i zamiast skupiać się jedynie na prowadzeniu domu i dbaniu o niemowlę, znajdziesz też czas dla siebie.