Ból kręgosłupa – ćwiczenia, które pomogą w pozbyć się bólu

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Mała aktywność fizyczna i tak popularny w dzisiejszych czasach siedzący tryb życia, może być powodem występowania bólów kręgosłupa. Zobacz, które sporty pomogą w skutecznym usunięciu bólów kręgosłupa, a jakie ćwiczenia możesz wykonywać w domu.

Ból kręgosłupa a zbawienny udział sportu

Z roku na rok rośnie liczba osób, które cierpią na bóle kręgosłupa. Większość z nich mówi o nawracających dolegliwościach, które występują najczęściej w odcinku szyjnym. piersiowym i lędźwiowym. To wynika właśnie, z braku udziału aktywności fizycznej w życiu. Duża część pacjentów trafia do specjalistów z bardzo silnymi dolegliwościami, których same ćwiczenia już nie zwalczą. Dlatego, aby wyeliminować albo nie dać pojawić się bólu w kręgosłupie warto wprowadzić zrównoważony trening. Ból występujący w odcinku kręgosłupa jest spowodowany przykurczem mięśni, które zostały przyzwyczajone do jednej i tej samej postawy, dlatego, aby tego uniknąć trzeba korzystać z aktywności fizycznej. Jaki jednak sport nie powinien być wykonywany przy takich dolegliwościach? Na pewno taki, który będzie ten kręgosłup obciążał, dlatego najlepiej konsultować takie przypadek z lekarzem.

Ćwiczenia na ból kręgosłupa

Jedyna aktywność, która pomoże na ból pleców to zdecydowanie pilates. Ćwiczenia domowe, także mogą okazać się zbawienną metodą na ból i nie są one wcale trudne. Jednym z takich ćwiczeń możesz wykonać poprzez położenia się na brzuchu i wyciągnięcia przed siebie wyprostowanych rąk przy jednoczesnym patrzeniu na podłogę. Z takiej pozycji należy klatkę piersiową unieść przy jednoczesnym spięciu mięśni pleców. Pośladki mogą być rozluźnione, a stopy cały czas muszą dotykać podłogi. Trzymając głowę, ręce i klatkę piersiową nad powierzchnią podłogi, przenieś dwie wyprostowane ręce na bok, tak aby móc dotknąć dłońmi bioder, po tym wraca się do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie należy powtarzać po trzy razy w siedmiu seriach. Istnieje wiele podobnych ćwiczeń na kręgosłup w internecie, ale pamiętaj o zwróceniu uwagi na technikę wykonywania tych ćwiczeń, to bardzo ważne. Domowe ćwiczenia to wiele zalet, ale jak każdemu mogą się znudzić, dlatego jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu to możesz skorzystać z joggingu.

Zmień swój styl życia to na pewno pomoże Ci w uniknięciu bólów kręgosłupa, które mogą nastąpić. Więcej spaceruj i od czasu do czasu zmień swój środek transportu na miejski.