Budowanie mięśni – jak wspierać ten proces suplementami na masę?

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Uzyskanie spektakularnej masy mięśniowej może być ważnym osiągnięciem lub celem estetycznym dla niejednego sportowca. Imponujące mięśnie i przyrost siły są tym, co jest trudne do wypracowania bez przemyślanej diety i planu treningowego. Sięganie po suplementy na masę niejednokrotnie okazuje się koniecznością, szczególnie dla osób nie mających predyspozycji do naturalnego kształtowania się sylwetki. Od czego więc zacząć budowanie masy mięśniowej?

Jedz wystarczającą ilość energii i węglowodanów

Zwiększenie poboru energii jest niezbędne, jeśli ma zostać osiągnięty znaczny przyrost masy mięśniowej – zauważają specjaliści z tanie-odzwyki.pl. W przypadku osób zainteresowanych uzyskaniem dodatkowego poziomu tłuszczu w ciele, należy sukcesywnie wprowadzać niewielkie przyrosty poboru energii, aż do uzyskania pożądanych rezultatów.

Dla niektórych sportowców zwiększenie zużycia energii i węglowodanów może być wyzwaniem, ponieważ częste i długotrwałe treningi nie tylko wpływają na zmniejszenie apetytu, ale dodatkowo ograniczają czas potrzebny na przyjęcie pełnowartościowego posiłku. Tu z pomocą przychodzą suplementy na masę, które zawierają w sobie znaczne dawki kalorii, które są w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających sportowców. Dodatkowo te sproszkowane łatwo spożywać w formie koktajlów nawet podczas ćwiczeń, więc nie trzeba się martwić o braki energetyczne.

Pilnuj poziomu białek

Suplementy zwiększające masę mięśniową z reguły posiadają bogaty skład rozmaitych substancji odżywczych. W większości wypadków zawierają one w sobie monohydrat kreatyny, taurynę, kazeinę micelarną oraz białko serwatkowe. Wykorzystując odżywki na masę, można stosunkowo szybko doprowadzić do mięśnie do stanu sprzed podjęcia intensywnego wysiłku fizycznego. Ogromną rolę w tym względzie odgrywają zwłaszcza węglowodany, które dodatkowo zwiększają poziom glikogenu w mięśniach. Ponadto odżywki na masę stymulują systematyczne przyrastanie masy mięśniowej dzięki zawartości w nich białka.

Mięśnie nie są w stanie się rozbudowywać, jeśli nie otrzymują z pożywienia tyle białka, by zregenerować się po treningach. W przypadku sportowców uzupełnienie tych poziomów z samych pokarmów jest bardzo trudne. Problematyczne jest również to, że dla prawidłowego rozwoju mięśni istotne jest przyjmowanie białka o określonych porach, które związane są z aktywnością fizyczną. Najwięcej wartości odżywczych potrzebują one bowiem np. w trakcie snu, a niemożliwe jest zjedzenie przed zaśnięciem tylu pokarmów, by jednocześnie nie powodowały trudności żołądkowych i zaspokoiły wymagania regeneracyjne mięśni.

Przy tak wielu suplementach na masę dostępnych na rynku łatwo jest dobrać opcję, która będzie idealna dla konkretnego sportowca. Do popularnych odżywek budujących mięśnie należą proszki białkowe, kreatyna, HMB, tlenek azotu i poszczególne suplementy posiadające w składzie zestawy aminokwasów. Każde z nich występuje również w różnej formie – proszku, napoju, czy żelu, więc można ich postać dostawać do rodzaju wykonywanej aktywności fizycznej.