Co na ból głowy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jesteś osobą, której notorycznie towarzyszy ból głowy? To poważny problem, który nie pozwala się skoncentrować ani cieszyć wolnym czasem. Potrafi nawet zepsuć długo planowaną podróż lub zabawę. Nie daj się bólowi, tylko dowiedz się, jak z nim walczyć!

Odpowiednie nawodnienie

Na początek dobrze jest zacząć od wdrożenia odpowiedniej ilości płynów. Jeżeli jesteś miłośnikiem ziół oraz naturalnych sposobów, dobrze jeśli sięgniesz po miętę, rumianek lub białą wierzbę. Dobrze też zrobi własnoręcznie przygotowany napar składający się z cytryny oraz soli. Wciśnij sok z cytryny do wody, dodaj odrobinę soli i wypij miksturę już w momencie, gdy poczujesz, że zaczyna się ból głowy.

Nieoceniona w walce z bólem głowy będzie jednak zwykła woda. Nawadniając swój organizm, sprawiasz, że pozbywa się on wszelkich toksyn oraz zaczyna prawidłowo funkcjonować. Z pewnością pijąc 2l wody dziennie tylko sobie pomożesz, a nie zaszkodzisz.

Rozluźnij mięśnie

Powodem, dla którego boli Cię głowa może być też mocne napięcie mięśniowe spowodowane np. przez stres. Dlatego warto postawić na relaks oraz rozluźnienie. Usiądź wobec tego w wygodnej pozycji, a potem powolutku przechyl głowę w taki sposób, jakbyś próbował dotknąć uchem ramienia. Wykonaj kilka powtórzeń na obie strony, a potem przejdź do następnego ćwiczenia, czyli spokojnego obracania głowy na boki. To ćwiczenie także wykonaj parę razy, a na sam koniec opuść głowę i zacznij zataczać nią koła. Po kilku sekundach przestań, a potem powtórz około 4-5 razy. Mamy nadzieję, że czujesz się lepiej.

Ból głowy, a tabletki przeciwbólowe

Czy tabletki przeciwbólowe do dobry pomysł, gdy dokucza Ci ból? Owszem, ale potraktuj je raczej jako ostateczność. Nie bierz też ich więcej, niż jest to zalecane w ulotce, którą zamieścił producent. Wszelkie pigułki oraz medykamenty działają bowiem szkodliwie na Twój żołądek i tak pomagając sobie na ból głowy, zaszkodzisz układowi trawiennemu. A co w sytuacji, gdy nawet leki nie radzą sobie z Twoimi dolegliwościami?

Nie ma co czekać, tylko trzeba koniecznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu. To on skieruje Cię do odpowiedniego lekarza specjalisty. Twoje bóle mogą mieć podłoże neurologiczne, ale też ortopedyczne.