7 porad jak dbać o zdrowe ciało i sprawny umysł
Wady zgryzu dotykają już małe dzieci w wieku szkolnym. Przyczyn tego zjawiska jest wiele, jednak nie należy bagatelizować problemu, lecz jak najszybciej skonsultować się z lekarzem specjalistą, by podjąć leczenie. Im szybciej, tym lepiej, gdyż w krótszym czasie uda się uzyskać idealny uśmiech.
Wady zgryzów, jak i kości szczękowych leczone są za pomocą aparatów ortodontycznych. Oczywiście każdy pacjent wymaga indywidualnego toku leczenia, więc aparat powinien być ściśle dobrany do wady. Na rynku jest wiele aparatów ortodontycznych, dlatego podjęcie ostatecznej decyzji może nie być łatwym zadaniem. Pod żadnym pozorem wyznacznikiem nie powinna być cena. Leczenie owszem, będzie kosztowne jednak konieczne dla prawidłowego zgryzu.
Najczęściej stosowane są aparaty:
W ostatnim czasie, bardzo dużą popularnością cieszą się aparaty lingwalne, które polecane są szczególe dla osób, które dbają o estetykę, jak i dla nastolatków. Są niewidoczne i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Taki rodzaj aparatu mocowany jest od strony języka i nie przeszkadza w codziennym życiu. By prawidłowo dopasować go do koron zębów, warto skorzystać z profesjonalnych usług, gdzie potrzeby pacjentów zawsze stawiane są na pierwszym miejscu.
Niestety osób z widocznymi wadami zgryzu z roku na rok przybywa. Ten problem dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych więc nie warto zwlekać i liczyć, że wada sama zniknie, lecz jak najszybciej udać się do lekarza, który dobierze najlepszą opcję leczenia. Aparaty ortodontyczne o ile są prawidłowo dobrane, poradzą sobie z największymi problemami uzębienia, bez względu na wiek pacjenta. Pomogą również niwelować wady w obrębie kości szczękowych. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, bo by poprawa faktycznie nastąpiła, aparat musi być noszony nawet przez kilkanaście miesięcy. O toku leczenia i czasie decyduje już lekarz. Zaniechanie leczenia może mieć przykre konsekwencje, bo osoby, które nie zdecydowały się na poprawę zgryzu, często cierpią na problemy związane ze stawami skroniowo-żuchwowymi, bóle głowy i kręgosłupa, silną próchnicę, a także są narażone na drwiny ze strony otoczenia.