Dary od Matki Ziemi – kosmetyki naturalne

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Bogactwo aktywnych składników zamkniętych w roślinach i minerałach oraz rozwój technologii, która pozwala nam je skutecznie wydobywać ze świata przyrody sprawiły, że coraz chętniej używamy ich do produkcji kosmetyków naturalnych. 

A te zachwycają swoim zapachem i działaniem pielęgnacyjnym. Z natury czerpią tylko to, co najlepsze – ekstrakty z ziół, kwiatów i owoców, oleje roślinne, wyciągi z warzyw, drzew i orzechów. Korzystają z dobrodziejstwa witamin, składników mineralnych i naturalnych olejów, by jak najlepiej nawilżać, odżywiać i chronić skórę.

Czym są kosmetyki naturalne? 

Ich główną cechą jest to, że substancjami aktywnymi są w nich naturalne składniki roślinne, mineralne, a czasem też zwierzęce. Istotne jest też to, by były one pozyskiwane bez szkody dla zwierząt i środowiska naturalnego. 

Nie mogą też zawierać substancji uznanych przez instytucje certyfikujące kosmetyki naturalne za niepożądane czy nawet szkodliwe. Są wśród nich m.in.: 

  • parabeny, czyli substancje stosowane do konserwacji produktów kosmetycznych 
  • drażniące i uczulające SLS-y/SLES-y dodawane do kosmetyków myjących w celu zwiększenia ich pianotwórczości
  • rakotwórcze emulgatory PEG stosowane w celu wytworzenia jednolitej emulsji przy łączeniu fazy wodnej i olejowej kosmetyku. 

Wybierając certyfikowany kosmetyk naturalny możemy być pewni, że zarówno tych, jak i wielu innych niepożądanych substancji nie użyto w ich produkcji. To gwarancja bezpieczeństwa oraz zdrowia naszej skóry. Warto zaufać takim markom jak Clochee, która zgodnie z europejskimi normami tworzy naturalne i ekologiczne kosmetyki wyłącznie ze składników naturalnych.