Depilacja laserowa – nowoczesny i wygodny sposób depilacji

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Gładka i jędrna skóra pozbawiona nieestetycznego owłosienia to marzenie każdej kobiety, która chce pięknie wyglądać i czuć się kobieco. Stosowane dotąd golenie jednorazówką i zabiegi depilacji woskiem, pastą cukrową lub depilatorem są skuteczne, jednak na krótką metę. Aktualnie najbardziej efektywną, a co ważne trwałą metodą usuwania owłosienia jest depilacja laserowa.

Jak działa laserowe usuwanie owłosienia?

Depilacja laserem swoją skuteczność zawdzięcza wpływowi, jaki ma energia światła lasera na mieszki włosowe i komórki macierzyste włosa. Światło lasera trwale uszkadza mieszek włosowy i macierz włosa. Na skutek przegrzania włos oddziela się od cebulki i wypada samoczynnie, a co więcej – nie odrasta. Depilacja laserowa zapewnia więc nie tylko usunięcie obecnego owłosienia, ale również gwarantuje, że włoski nie odrosną.

Bez bólu i nieestetycznych blizn

Konwencjonalne metody usuwania owłosienia w większości przypadków są bolesne, w szczególności te, które polegają na wyrywaniu włosków. Stosowanie depilatora w miejscach wrażliwych, gdzie skóra jest bardzo delikatna, prowadzić może nawet do powstania otwartych ran i nieestetycznych blizn. Depilacja laserowa zapewnia efekt gładkiej skóry bez narażania się na ból. Podczas zabiegu pacjenci odczuwać mogą niewielki dyskomfort związany z ciepłem lasera, a po zabiegu skóra może być nieznacznie zaczerwieniona. W nielicznych przypadkach na skórze poddanej depilacji pojawiają się niewielkie przebarwienia, które w większości znikają samoistnie.

Gdzie wykonać zabieg?

Laserowe usuwanie owłosienia warto wykonać w renomowanym gabinecie kosmetycznym. Każde owłosienie jest inne, dlatego każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia. W dobrym gabinecie personel potrafi fachowo ocenić stan skóry i owłosienia oraz wskazać, jakiego efektu depilacji można się spodziewać.

Oprócz doświadczenia ważny jest również sprzęt. Obecnie za najbardziej nowoczesny i skuteczny uznaje się laser diodowy Primelase. To urządzenie charakteryzuje się większą skutecznością niż standardowe lasery, co ma szczególne znaczenie dla pacjentów posiadających jasne włosy. Laser diodowy Primelase generuje fale o długości 755 nm, co zwiększa absorpcję światła przez skórę, a tym samym czas zabiegu i naświetlania skóry skraca się.

Depilacja laserowa – nowoczesny i wygodny sposób depilacji

Chociaż depilacja laserem przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, to na zabieg decydują się głównie panie. Depilacja laserowa jest bezpieczna, wygodna i nowoczesna, a uzyskane efekty są warte swojej ceny.