Jak Pilates wpływa na nasze ciało?

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Pilates to trening, w skład którego wchodzi ponad 500 rodzajów różnych ćwiczeń. Głównym celem jest odprężenie umysłu i ciała, a także wzmocnienie mięśni, kości i stawów. Jak Pilates wpływa na nasze ciało? Zapraszamy do lektury!

Jak Pilates wpływa na nasze ciało? Na czym polega trening Pilates?

Ćwiczenia wchodzące w skład treningu Pilates wykonuje się w relaksującej atmosferze, na macie lub piłkach fitness. Metoda opracowana przez niemieckiego sportowca – Josepha Pilates zawiera ponad 500 rodzajów różnych ćwiczeń, wpływających na wiele różnych grup mięśni. W ramach treningu Pilates wykonuje się ćwiczenia oddechowe, rollowanie kręgosłupa, stretching, ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg oraz opierające się na balansie ciała. Trening wykonuje się do muzyki. Ćwiczyć można zarówno w grupie w klubie fitness, jak i w domowym zaciszu. Jak Pilates wpływa na nasze ciało?

Jak Pilates wpływa na nasze ciało?

Trening Pilates obejmuje różne grupy mięśni, w trakcie ćwiczeń wzmacniane są między innymi:

  • Nogi
  • Plecy
  • Pośladki
  • Brzuch

Pilates jest zalecane osobom, które chcą wzmocnić swoje ciało, wymodelować sylwetkę i poprawić ogólną kondycję. Trening jest spokojny, poprawia samopoczucie i przywraca harmonię pomiędzy umysłem i ciałem. Ćwiczenia oddechowe pomagają się skoncentrować w pełni na rozciąganiu i zwiększyć świadomość swojego ciała.

To dobra metoda zarówno dla osób, które chcą zwiększyć swoją sprężystość i poszukują niestandardowych ćwiczeń, jak i dla osób, które chcą powrócić do sportu po przebytej kontuzji lub urazie. Metody treningowe Pilates zostały stworzone w taki sposób, by minimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji i poprawić ogólną koordynację ruchową.

Jak ćwiczyć, by trening był efektywny?

Trening Pilates należy wykonywać regularnie, przynajmniej trzy razy w tygodniu. Ćwiczenia należy zawsze poprzedzić rozgrzewką. W trakcie ćwiczeń wskazane jest, by koordynować wykonywane czynności z właściwym oddychaniem. To trening całego ciała, warto więc wykonywać w jego trakcie różnorodne ćwiczenia i nie skupiać się tylko i wyłącznie na jednej partii ciała.

Regularnie trenowane Pilates pomaga zminimalizować ryzyko wystąpienia schorzeń kręgosłupa, poprawić postawę ciała i ujędrnić sylwetkę. To także dobra metoda na walkę z cellulitem! Cena zajęć grupowych to około 100 – 200 zł za miesiąc (zajęcia raz w tygodniu), w zależności od Klubu Fitness. Cena za jeden trening to około 50,00 zł, najkorzystne finansowo są karnety na kilka wejść.