Nowoczesne oprogramowanie dla aptek z obsługą kodów zagregowanych

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wraz z wprowadzeniem obowiązku weryfikacji autentyczności leków wszystkie apteki musiały zmienić swój dotychczasowy proces obrotu lekami. Każdy wyrób leczniczy musi obecnie zostać poddany weryfikacji, która ma za zadanie potwierdzić jego autentyczność zanim ten zostanie wydany pacjentowi. Znaczące ułatwienie w tym żmudnym procesie oferuje nowoczesne oprogramowanie dla aptek SWAL, którego twórcą jest polska firma technologiczna Lideo.

System Weryfikacji Autentyczności Leków (SWAL) i jego główne cele

SWAL, czyli nowoczesny system weryfikacji autentyczności leków powstał w celu ułatwienia codziennej pracy polskim farmaceutom. Jego stworzenie jest inicjatywą polskiej firmy technologicznej Lideo dostarczającej nowoczesnych rozwiązań dla branży szpitalnej, która we współpracy z polskimi farmaceutami i lekarzami powołała do życia proste i intuicyjne w obsłudze rozwiązanie ułatwiające aptekom wywiązywanie się z obowiązku weryfikacji autentyczności leków.

Weryfikacja autentyczności produktów leczniczych to kluczowy element zmian cyfrowych zachodzących na rynku medycznym i farmaceutycznym w ostatnich latach. Głównym celem jej wprowadzenia jest wyeliminowanie narastającego z roku na rok problemu fałszowania produktów leczniczych, który jest bardzo niebezpiecznym procederem, zagrażającym zdrowiu a nawet życiu pacjentów. Celem weryfikacji autentyczności leków jest potwierdzenie, czy dany produkt leczniczy trafiający do dystrybucji aptecznej pochodzi z legalnego źródła.

Nowoczesne oprogramowanie dla aptek z obsługą kodów zagregowanych

Funkcjonalność SWAL i obsługa kodów zagregowanych

SWAL to autorskie rozwiązanie Lideo, które pozwala w pełni wywiązać się z obowiązków związanych z serializacją leków. System sprawdza autentyczność i legalność produktów leczniczych w zgodzie z aktualnymi wymogami prawnymi i z uwzględnieniem zabezpieczeń, które obejmuje serializacja leków. Jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze oraz może być użytkowany za pomocą profesjonalnego terminala skanującego lub smartfona z zainstalowanym oprogramowanie (dla małych aptek). Bardzo cenną funkcjonalnością, która znacząco ułatwia proces przyjmowania leków, jest natomiast obsługa kodów zagregowanych.

Kody zagregowane to nic innego, jak kody 2D umieszczane na paczkach transportowych, w których leki zbiorczo trafiają do apteki. Ich obecność pozwala na weryfikację autentyczności całej paczki leków za pomocą jednego skanu, co znacząco przyspiesza pracę farmaceutów oraz eliminuje ryzyko popełniania błędów. Pełen wgląd w historię wykonanych operacji pozwala prześledzić proces przyjmowania leków oraz przydaje się w razie kontroli.

SWAL to nowoczesne oprogramowanie dla aptek, które dzięki swojej mobilności ułatwia codzienną pracę farmaceuty. Oferuje także pełną aktualność prawną w zakresie serializacji leków, co gwarantuje funkcjonowanie apteki w pełnej zgodzie z obowiązującymi europejskimi przepisami prawnymi. System pracuje także w trybie offline, która umożliwia kontynuowanie działań związanych z weryfikacją autentyczności leków także przy braku dostępu do internetu. Firma Lideo oferuje ponadto szkolenie zespołu apteki w zakresie obsługi systemu oraz obowiązków płynących z weryfikacji leków.