Olejek rycynowy – poznaj jego moc!

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Olejek rycynowy to tani i łatwo dostępny olejek do pielęgnacji włosów, paznokci, cery oraz rzęs. Ten produkt roślinny był stosowany już od najstarszych czasów jako lek na wiele dolegliwości oraz środek upiększający! Poznaj jego moc!

Z czego wytwarza się olejek rycynowy?

Olejek rycynowy to inaczej olejek rącznikowy. Wytwarza się go z nasion byliny – rącznika pospolitego. Olej wyciska się na zimno i wygotowywuje z wodą, aby uwolnić go od toksycznych substancji (rycyny i rycyniny). Olejek rycynowy jest stosowany w przemyśle spożywczym oraz medycynie. Może służyć jako dodatek do żywności, inhibitor pleśni, środek konserwujący, lecznicy środek przeczyszczający, olejek do masażu oraz środek pielęgnacyjny do włosów, paznokci i skóry.

Olejek rycynowy jako środek pielęgnacyjny

Olejek rycynowy stosuje się na zniszczone rzęsy, brwi i włosy, by je nawilżyć i wzmocnić. Zalecany jest również dla poparzonej skóry, na trądzik, liszaj, rozstępy i blizny. Olejek rycynowy stosuje się także na osłabione paznokcie. Roślinę tę można znaleźć w składzie nawilżających balsamów, mydeł, pomadek i szamponów oraz w postaci bezbarwnej cieczy pakowanej w ciemne, szklane buteleczki. Olejek rycynowy to rewelacyjny środek pielęgnacyjny, popularny do stosowania w domowym zaciszu. Możesz z jego wykorzystaniem zorganizować sobie domowe spa i zregenerować swoją skórę oraz włosy. Zastosowanie maseczki z olejku rycynowego na włosach redukuje ich wypadanie, przyspiesza wzrost oraz wzmacnia strukturę, warto regularnie robić sobie takie domowe terapie lecznicze!

Olejek rycynowy jako lek

Olejek rycynowy ma właściwości przeczyszczające, może więc pomóc w walce z zaparciami. Lek wspomaga pracę jelit i wykazuje działanie przeciwzapalne, może więc być stosowany po to, by wzmocnić układ odpornościowy oraz żeby załagodzić stany zapalne. Wykazano pozytywny wpływ olejku rycynowego na suchą skórę oraz w walce z trądzikiem, ze względu na zawartość kwasu rycynolowego wykazuje on działania antybakteryjne i może być stosowany punktowo na różnego rodzaju wypryski i niedoskonałości skóry. Olejek może pomóc w wyleczeniu zmian trądzikowych, przebarwień oraz blizn na twarzy, ale żeby cieszyć się widocznymi efektami, należy go stosować regularnie.

Czy olejek rycynowy można stosować w ciąży?

Jeśli jesteś w ciąży, stosowanie olejku rycynowego należy skonsultować z lekarzem. Zewnętrznie można go stosować, zwłaszcza na rozstępy, ale spożycie w formie doustnej grozi niebezpieczeństwem!