Opakowania kartonowe – alternatywa dla szkodliwego plastiku!

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Opakowania kartonowe to praktyczny i ekologiczny środek na to, by składować, pakować, wysyłać i transportować różnego rodzaju produkty. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na to, by zamienić szkodliwy plastik na karton. Czy słusznie?

Plastik i jego wpływ na zdrowie

Wpływ plastiku na naturalne środowisko to temat rzeka. Niewiele mówi się jednak o tym, jak to tworzywo sztuczne wpływa na nasze zdrowie. Okazuje się, że plastikowe opakowania, wyroby i odpady nie tylko zanieczyszczają powietrze, wodę i gleby, ale także wpływają negatywnie na ludzkie zdrowie.

Zawarty w plastiku bisfenol A może się przedostawać do ludzkiego organizmu (poprzez układ oddechowy, skórę i układ pokarmowy) i wywoływać groźne zaburzenia, ponieważ jest on w stanie uszkodzić ludzkie DNA. Badania dowiodły, że istnieje związek pomiędzy bisfenolem A i wieloma różnymi zaburzeniami takimi jak agresja, otyłość, zaburzenia pracy tarczycy, zaburzenia pracy wątroby, czy problemy z płodnością. Substancja ta jest szczególnie groźna w przypadku kobiet, które są ciężarne oraz karmiących piersią, ponieważ toksyny mogą zostać przekazane rozwijającym się młodym organizmom. Mimo to wielu producentów nadal stosuje plastik do produkcji opakowań. Okazuje się, że można temu w łatwy sposób zapobiec!

Opakowania kartonowe – praktyczny charakter i ekologia

Opakowania kartonowe są coraz bardziej doceniane przez wiele przedsiębiorstw. Ich ogromnym atutem jest to, że powstają w sposób przyjazny dla naturalnego środowiska, są praktyczne i nie przyczyniają się do wytwarzania odpadów, ponieważ mogą być wielokrotnie wykorzystywane. Takie pudełka nie tylko wzmacniają wizerunek eco-friendly przedsiębiorstwa, ale także stwarzają okazję do zaskoczenia konsumenta i pozwalają wpłynąć na sukces sprzedażowy. Od tego, w czym wyślemy do klienta towar, zależy czy więź z nim będzie długotrwała!

Gdzie zamówić estetyczne opakowania kartonowe dla firmy?

Tworząc wymarzone markowe opakowanie, przedsiębiorca ma duży wpływ na takie parametry, jak:

  • gramatura,
  • koloryzacja,
  • rodzaj użytego papieru,
  • uszlachetnienia,
  • wypełnienia.

Gdzie należy się zgłosić, jeśli marzy nam się ekologiczne kartonowe pudełko dla firmy? Na skalę europejską w tej branży bardzo prężnie działa polska firma Packhelp. Startup powstał z myślą o ułatwieniu procesu tworzenia opakowań, a dziś, jest jednym z wiodących producentów opakowań, które przyczyniają się do mniejszej degradacji naszego naturalnego środowiska.