Prezerwatywy – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć! 5 pytań i odpowiedzi

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Prezerwatywy to najpopularniejszy środek antykoncepcyjny na całym świecie. Jest to również jedyna forma antykoncepcji, która prawie całkowicie zabezpiecza nas przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym przed wirusem HIV. Zobacz, co musisz wiedzieć o prezerwatywach, o tym, jakie wybrać i jak je poprawnie używać.

Jakie prezerwatywy są najlepsze?

Nie ma jednej odpowiedzi na to, jakie prezerwatywy są najlepsze. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i preferencji. Jeśli zależy nam na maksymalnych doznaniach, możemy sięgnąć po ultracienkie prezerwatywy, na przykład prezerwatywy Lelo. Są również prezerwatywy przedłużająca stosunek, o których więcej napisaliśmy poniżej. W dalszej części naszego artykułu dowiecie się także jak dobrać rozmiar prezerwatywy i co sprawia, że seks z prezerwatywą jest bezpieczny.

Jak poprawnie dobrać rozmiar prezerwatywy?

Odpowiedni rozmiar prezerwatywy ma bardzo duże znaczenie, nie tylko ze względu na komfort jej używania, ale również jej skuteczność. Zbyt duża prezerwatywa może bardzo łatwo zsunąć się podczas stosunku, z kolei prezerwatywa zbyt mała jest bardziej narażona na pękanie. Większość dostępnych na rynku prezerwatyw ma uniwersalny rozmiar, czyli 53–56 mm szerokości i 180–200 mm długości. Jeśli uniwersalny rozmiar prezerwatyw nam nie odpowiada, warto poszukać takich, które będą idealnie dopasowane do wielkości członka. W aptekach lub specjalistycznych sklepach można bez problemu zaopatrzyć się w prezerwatywy w zarówno większych, jak i mniejszych rozmiarach. Poszukiwanie idealnego rozmiaru prezerwatyw warto zacząć od zmierzenia obwodu i długości członka we wzwodzie. Idealnie dobrany rozmiar prezerwatywy przełoży się nie tylko na bezpieczeństwo, ale również na komfort jej stosowania.

Jakie prezerwatywy są najbezpieczniejsze?

Skuteczność prezerwatywy tylko częściowo związana jest z tym jaki produkt czy markę wybierzemy. Dużo większe znaczenie na skuteczność i bezpieczeństwo ma poprawne przechowywanie i używanie tego środka antykoncepcyjnego. Jeśli zależy nam, żeby prezerwatywy były najbezpieczniejsze, powinniśmy stosować się do poniższych, uniwersalnych zasad:

  • Aby prezerwatywy zachowały swoją skuteczność, powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach. Nie powinniśmy narażać prezerwatyw na częste wahania temperatury, zmiany wilgotności, uszkodzenia mechaniczne itp.
  • Wraz z prezerwatywami nie można stosować lubrykantów zawierających tłuszcz. Są to na przykład olejki do ciała, kremy itd. Tłuszcz może bowiem uszkodzić lateks. Można natomiast korzystać z różnego rodzaju lubrykantów na bazie wody.
  • Przed otwarciem opakowania należy sprawdzić, czy nie jest ono uszkodzone. Wystarczy na nie lekko nacisnąć. Jeśli ze środka wydostaje się powietrze, oznacza to, że opakowanie jest uszkodzone, a co za tym idzie uszkodzona może być również sama prezerwatywa.
  • Bardzo ważne jest również poprawne założenie i zdjęcie prezerwatywy, zgodne z instrukcją jej użytkowania.

Jeśli prezerwatywa stosowana jest zgodnie z instrukcją, to jej skuteczność wynosi około 98%. Pamiętajmy, że w przeciwieństwie do tabletek antykoncepcyjnych prezerwatywa nie chroni tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Jak działają prezerwatywy przedłużające stosunek?

Sporą popularnością cieszą się również prezerwatywy przedłużające stosunek. Swoje właściwości zawdzięczają one specjalnemu lubrykantowi, najczęściej na bazie benzokainy. Jest to organiczny związek znieczulający. Oczywiście lubrykant ten znajduje się tylko wewnętrznej stronie. Prezerwatywy przedłużające stosunek pozwalają na kontrolę wytrysku i jego opóźnienie.

Gdzie kupować prezerwatywy?

Prezerwatywy to bardzo łatwo dostępny środek antykoncepcyjny. Możemy kupić je w bardzo wielu punktach: w sklepach spożywczych, na stacjach benzynowych, w drogeriach, aptekach, a nawet w specjalnych automatach. Prezerwatywy najlepiej kupić w aptece lub w specjalistycznych sklepach, na przykład sex shopach. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że prezerwatywy przed sprzedażą były przechowywane w odpowiednich warunkach. Apteki i sex shopy to również jedyne miejsca, w których możemy kupić rzadziej dostępne prezerwatywy o niestandardowych rozmiarach lub prezerwatywy nielateksowe, przeznaczone dla osób uczulonych na lateks.