Sport dla zapracowanych, czyli trening EMS

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Trening personalny EMS to jedna z nowszych i wiodących metod treningowych fitness. To świetny sport dla zapracowanych osób, które nie mają czasu, by regularnie chodzić na siłownię lub uprawiać inne aktywności fizyczne. Na czym polega ta metoda? Czy jest skuteczna?

Sport dla zapracowanych – co warto ćwiczyć?

W dzisiejszych czasach wiele osób pracuje do późna, dobiera dodatkowe zlecenia i angażuje się w wiele projektów, nie tylko związanych z karierą zawodową. Jaki jest najlepszy sport dla zapracowanych? Które ćwiczenia nie wymagają dużego nakładu czasowego, a pozwolą nam utrzymać zdrowie i zgrabną sylwetkę?

Do skutecznych i mało czasochłonnych ćwiczeń należą między innymi:

  • Treningi interwałowe, np. tabata
  • Trening cardio
  • Trening obwodowy
  • Trening aerobowy

Sport dla zapracowanych, czyli trening EMS

Jedną z innowacyjnych metod treningowych jest trening EMS. To ćwiczenia polegające na elektrostymulacji mięśniowej za pomocą specjalnego stroju wyposażonego w elektrody. Stymulacja ma zadanie wspomóc pracę mózgu i aktywować do wysiłku mięśnie. Impulsy są bezbolesne i nieszkodliwe.

Zanim przystąpi się do regularnych treningów EMS, należy przeanalizować skład ciała i wybrać cele sportowe. Odpowiedni plan ćwiczeń układa się we współpracy z profesjonalnym trenerem. W trakcie treningu wykonuje się przez 20 minut łatwe ćwiczenia, których celem jest poprawa ogólnej wydolności, redukcja tkanki tłuszczowej oraz poprawa kondycji mięśni, stawów i kości.

Jakie są zalety treningu EMS?

Do największych zalet treningu EMS należy krótki czas trwania, duża możliwość personalizacji treningu, szybkie efekty oraz brak ryzyka kontuzji. Ćwiczenia pod okiem instruktora nie obciążają stawów i zwiększają siłę oraz wytrzymałość organizmu. W trakcie ćwiczeń pobudzane jest kilka różnych grup mięśniowych, w tym także mięśnie głębokie.

Badania dowiodły, że trening EMS jest o 40% bardziej efektywny niż tradycyjne formy treningu, pojedyncza sesja, czyli 20-30 minut treningu, odpowiada 2 godzinom spędzonym na siłowni! Pierwsze efekty można zaobserwować już po kilku seriach ćwiczeń. EMS to dobra opcja dla osób zapracowanych – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Jakie są przeciwwskazania do treningu EMS?

Trening EMS jest uniwersalną metodą ćwiczeń, ale z tej technologii nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz osoby posiadające rozruszniki serca. Trening EMS nie jest także wskazany dla osób, które chorują na:

  • Nadciśnienie tętnicze
  • Cukrzycę
  • Miażdżycę
  • Padaczkę