Trądzik – jak z nim walczyć

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Trądzik to poważne schorzenie skóry, które może się pojawić niezależnie od wieku. Coraz częściej borykają się z nim osoby dorosłe. Radzimy, jak sobie z nim radzić.

Unikaj podrażnień

W walce z trądzikiem trzeba być ostrożnym, żeby nie pogorszyć swojego stanu. Jeżeli uważasz, że nie wymagasz jeszcze konsultacji lekarskiej, działać z rozwagą. Przede wszystkim zrezygnuj z peelingów gruboziarnistych i nie przecieraj mocno twarzy. To jedynie podrażni Twoją skórę i zaogni stan. Jeżeli chcesz kompleksowo oczyścić skórę, zdecyduj się na peeling enzymatyczny.

Dobrym wyborem jest też wysokiej jakości płyn micelarnym, którym usuniesz bakterie oraz zanieczyszczenia z twarzy przy pomocy wacika. Pamiętaj jednak, by nie pocierać zbyt mocno i nie używaj niczego, co zawiera alkohol lub kwasy. Takie kosmetyki mogą doprowadzić do powstawania trwałych przebarwień czy blizn.

Trądzik a nawilżenie

W zmaganiach z trądzikiem kolejną istotną gestią jest odpowiednie nawilżenie. Może się to wydawać paradoksalne, ponieważ cera może wydawać się tłusta poprzez nowe wypryski czy ropniaki. Ich powstawanie jest jednak reakcją obronną organizmu na przesuszenie skóry.

Kiedy nie jest ona dobrze nawilżona, produkuje łój, który objawia się w postaci niechcianych pryszczy. Postaw wobec tego na dobry, niezapychający porów krem. Nie ma tutaj niestety jednej, dobrej marki, ponieważ każdy z nas reaguje inaczej na poszczególne produkty. Szukaj tych w aptece, które mają najlepszy skład, a po ich zastosowaniu obserwuj, jak zareaguje Twoja cera, aż znajdziesz ten idealny.

Działanie punktowe i przeciwsłoneczne

Trądzik bywa naprawdę złośliwy i potrafi niekorzystnie wpłynąć nie tylko na skórę, ale też psychikę. Nie poddawaj się, i gdy tylko dostrzeżesz na skórze jakieś zaczerwienie zwiastujące wyprysk, zaatakuj je kremem punktowym lub specjalnym sztyftem. Dostaniesz je w każdej aptece, a farmaceuta doradzi Ci ten najlepszy.

Kolejna sprawa to unikanie słońca. Niektórzy twierdzą, że opalanie pozytywnie wpływa na stan naszej skóry. Jest tak, jeżeli odpowiednio się ją nawilży i nie doprowadzi do przesuszenia. To jednak jest trudne do osiągnięcia więc lepiej schronić się w cieniu lub zakryć twarz z pomocą dużego kapelusza. Jeżeli jednak uważasz, że będziesz regularnie się smarować kremem o filtrze powyżej 50, trochę słońca nie powinno Ci zaszkodzić.