Tarot Online

Zanieczyszczone powietrze – jaki wpływ ma na nasze zdrowie?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Polska to jeden z krajów w których problem z zanieczyszczonym powietrzem jest realny i bardzo dotkliwy? Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, czyli tzw. sezonie grzewczym ilość szkodliwych zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu znacząco wzrasta. Wówczas obserwujemy często występujące zjawisko jakim jest smog.

Jak zanieczyszczenia wpływają na organizm człowieka i jak można z nimi walczyć?

Jakie zanieczyszczenia znajdują się w powietrzu?

W powietrzu, które przecież wdychamy ciągle, jest nie tylko potrzebny nam do życia tlen ale szereg innych składników, nie zawsze pozytywnie wpływających na organizm. Oczywiście skład powietrza oprócz pewnych stałych zmienia się w zależności od tego w jakim miejscu przebywamy. Dla przykładu powietrze w lesie z dala od zgiełku będzie się diametralnie różnić od powietrza w dużym mieście zaraz przy ruchliwej drodze. Inne będzie również powietrze w pomieszczeniu, w którym wykorzystano najlepsze oczyszczacze, filtrujące. Biorąc pod uwagę stan powietrza w przeciętnych miastach w Polsce, a nawet coraz częściej także na wsiach w powietrzu występują takie zanieczyszczenia jak:

 • pyły pochodzące ze smogu PM 2.5 i PM 10
 • kurz, roztocza
 • alergeny
 • wirusy i bakterie
 • pleśń i grzyby

Pamiętać należy szczególnie o tym, że każdy z wyżej wymienionych składników nie wpływa pozytywnie na organizm ludzki.

Jakie są efekty długotrwałego wdychania zanieczyszczeń z powietrza?

Długotrwałe oddychanie zanieczyszczonym powietrzem nie jest wskazane nie tylko dla dzieci i osób starszych, ale dotyczy każdej grupy wiekowej. Najczęstsze konsekwencje wdychania zanieczyszczeń to:

 • częstsze występowania infekcji i chorób w szczególności układu oddechowego
 • bóle głowy, problemy z krążeniem i ciśnieniem krwi
 • obniżone samopoczucie i zdolności do koncentracji
 • problemy z sercem i układem krążenia
 • występowanie nasilonych objawów alergii
 • problemy z zasypianiem i snem.

Konsekwencje wdychania zanieczyszczeń są długotrwałe i oddziałują całościowa na organizm ludzki i wszystkie jego układy.

Oczyszczacze powietrza od Vestfrost- skuteczna walka z zanieczyszczeniami powietrza

Zanieczyszczone powietrze - jaki wpływ ma na nasze zdrowie?Wykorzystanie oczyszcza powietrza do filtracji to obecnie najskuteczniejsza metoda na pozbycie się zanieczyszczeń w danym pomieszczeniu. Najlepsze oczyszczacze zostały wyposażone w wieloetapowy system filtracji, dzięki któremu jej skuteczność jest praktycznie 100-procentowa. Oczyszczacze powietrza od Vestfrost to urządzenia niezwykle funkcjonalne i wygodne w obsłudze, nadają się zarówno do domów, jak również pomieszczeń biurowych, wszystko to zależne jest od wybranego modelu, a konkretniej powierzchni oczyszczania i wydajności urządzenia. Najlepsze oczyszczacze posiadają także funkcję jonizacji, dzięki temu powietrze pozbawione jest wirusów i bakterii a także znacznie bardziej świeże, co wpływa np. na samopoczucie.

Chcąc skutecznie zwalczać zanieczyszczenia, które szkodzą naszemu zdrowiu najlepiej wybierać sprawdzone marki oczyszczaczy, które skutecznie je odfiltrowują.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Czytaj więcej