Co jeść by poprawić kondycję włosów?

Niniejszy artykuł pod tytułem Dieta przy nadczynności tarczycy nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dieta przy nadczynności tarczycy należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Właścicielki pięknych i zdrowych włosów zawdzięczają swój wygląd w dużej mierze zbilansowanej diecie. To dzięki niej można zapobiec łamaniu się i wypadaniu włosów, a także wzmocnić ich strukturę. Sprawdzamy, co jeść by poprawić kondycję włosów!

Co jeść by poprawić kondycję włosów?

Nieodpowiednia dieta to jedna z głównych przyczyn nieatrakcyjnego wyglądu włosów. Podobnie jak choroby zakaźne, czy zaburzenia hormonalne, może się ona przyczynić do osłabienia kondycji włosów, a nawet ich nadmiernego wypadania włosów. Co jeść, by poprawić kondycję włosów? Poniżej przedstawiamy listę zakupów zawierającą produkty, które wpływają pozytywnie na kondycję skóry i włosów.

Co jeść by poprawić kondycję włosów? Lista zakupów

Oto produkty, które należy spożywać, by cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami:

  • owoce, w szczególności banany – w bananach można znaleźć drogocenną dla włosów krzemionkę, dzięki której nie tylko włosy, ale także skóra, paznokcie, stawy oraz serce będą mocne i zdrowe,
  • warzywa, przede wszystkim te ciemno zielone – warzywa takie jak szpinak, czy brokuły, powinny regularnie pojawiać się na naszym talerzu, ponieważ zawierają one żelazo, wapń oraz niezbędne witaminy A i C,
  • tłuste ryby morskie, w szczególności łosoś – w rybach możemy znaleźć kwasy omega-3 – to nienasycone kwasy tłuszczowe, które wpływają korzystnie na skórę, paznokcie oraz włosy.
  • jaja – jajka zawierają dużo cysteiny – aminokwas ten wzmacnia włosy i uodparnia je na uszkodzenia,
  • orzechy – orzechy włoskie, laskowe i nerkowca odżywiają włosy, a także opóźniają procesy starzenia i siwienia,
  • warzywa strączkowe – zawarta w warzywach strączkowych witamina B oraz żelazo przyspieszają wzrost włosów, a także je wzmacniają, zapobiegają także wypadaniu włosów,
  • produkty pełnoziarniste – w pełnoziarnistym chlebie, otrębach oraz płatkach śniadaniowych znajduje się dużo cynku i żelaza – pierwiastków, które dobroczynnie działają na naszą skórę oraz jej wytwory.

Jak poprawić kondycję włosów – tego unikaj!

Jeśli chcesz cieszyć się zdrowymi włosami, pamiętaj o tym, by:

  • Unikać nadmiernych ilości alkoholu oraz innych używek – kawy oraz mocnej herbaty,
  • Ograniczyć spożycie żywności wysoko przetworzonej i żywności typu fast-food,
  • Ograniczyć spożycie cukru, tłuszczu i soli.

Wyeliminowanie kilku szkodliwych produktów z diety może wystarczyć, by zapobiec wypadaniu włosów i przywrócić im zdrowy wygląd!

Interesują Cię artykuły na temat zdrowia skóry, włosów oraz paznokci? Z pewnością spodoba Ci się także nasz artykuł: Peeling – po co go stosować? Zapraszamy do sprawdzenia!